Głos organizatorów Marszu dla Królowej Polski

Przed wymarszem przemówienie napisane przez organizatorów wygłosił Robert Maron, który wspominał wielkie zwycięstwa Polaków, przed którymi Naród wzywał pomocy Najświętszej Maryi Panny. Przypomniał jednak, że były one oparte o świętą wiarę katolicką.

Wezwania do Matki Bożej towarzyszyły niejednemu zwycięstwu w dziejach Polaków. Dzisiaj prośmy Naszą Królową o pomyślność Jej ziemi pamiętając, że zwycięstwa na polach bitew zawsze poprzedzone były duchem modlitwy, służby, oddania i poświęcenia. Poprzedzone były wyrobieniem u naszych Ojców takich cnót, które czyniły ich Narodem Katolickim!

W trakcie przemowy nawiązano również do hasła tegorocznego marszu.

Wspominamy czasy wielu zwycięstw, a jednocześnie idziemy dzisiaj pod hasłem „Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie”. Robimy to w okresie, w którym wojny nie toczą się wyłącznie na polach bitew, a suwerenność i niepodległość nie zależy już wyłącznie od siły wojsk. Ziemia Maryi zalewana jest ideologiami, które niszczą młodych ludzi, a ich rodzice zagonieni pracą w neokolonialnej gospodarce, oddają ich edukację państwu, które zagubiło swoją tożsamość i nawet nie próbuje jej odnaleźć. Na zachodzie stworzono doskonałe systemy zniewolenia, których przejrzeć nie potrafi swawolne i zniewolone oko. Ich podstawą jest taka deprawacja młodych pokoleń, żeby nie mogły one wyciągnąć nosa spoza własnego „ja”. Żeby nie mogły odnaleźć Woli Bożej w swoim życiu. Ciężko już zliczyć ileż tu na Jej ziemi błąka się młodych poranionych dusz, które są daleko od Boga. Zatem jakie będzie Jej Królestwo z takim młodzieży chowaniem? Jak odwrócić to, co ludzkim okiem wydaje się być nieuchronne? 

Odpowiedzią na zniewolenie Ojczyzny ma być wsłuchanie się w głos Królowej Polski i Jej wstawiennictwo.

I tu Maryja daje prostą receptę, którą słyszymy z Fatimy:

„Ofiarujcie się za grzeszników i mówcie często, zwłaszcza gdy będziecie ponosić ofiary: O Jezu, czynię to z miłości do Ciebie, za nawrócenie grzeszników i jako zadośćuczynienie za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi”.

Dzisiaj największy ciężar naszego przyszłego zwycięstwa leży właśnie na osobach świadomych życia duchowego, które modlą się i ofiarują Panu Bogu za nawrócenie grzeszników. Za chwilę rozpoczniemy różaniec między innymi właśnie w tej intencji. Przyjechaliśmy tu i ofiarujemy Najświętszej Maryi Pannie nasz czas i naszą modlitwę, która zostanie złożona przed Tron Boga Trójjedynego. 

Robert Maron w imieniu organizatorów podziękował również wszystkim przybyłym przypominając jaka jest różnica pomiędzy modlitwą jednej osoby a modlitwą wielu osób.

Pragniemy Wam podziękować, że jesteście świadomi siły modlitwy i ofiary, że dzięki Waszemu zaangażowaniu jest nas wielu, więcej niż rok temu. Św. Jan Maria Vianney, gdy tłumaczył różnicę między modlitwą jednej osoby, a wielu osób, mawiał, że modlitwa jest jak zapalone źdźbło słomy na polu, płomień z jednego jest mały, ale jak te źdźbła zbierzesz i razem podpalisz, to płomień będzie o wiele większy. Właśnie dlatego takie inicjatywy mają wielkie znaczenie, bo im więcej osób zbierze się na modlitwie w tej ważnej intencji i w tym ważnym dniu, tym większej nabiera ona mocy.

Zaraz po przemówieniu rozpoczęła się modlitwa różańcowa, natomiast marsz ruszył w kierunku Jasnej Góry.

 

Biuro Prasowe FKS

Podobał Ci się nasz materiał? Wesprzyj nasze działania!

Darowizna na cele statutowe

Darowizna na akcjaewakuacjaz.eu

Czytaj inne aktualności
Fundacja Kampanii Społecznych
im. św. Stanisława Papczyńskiego

ul. Rotmistrza Pileckiego 36
44-335 Jastrzębie-Zdrój

k: +48 531 332 131
e: kontakt@papczynski.org

KRS: 0000835484
NIP: 6332241694
REGON: 385888369

Numer konta w Banku Pekao
PLN: 38 1240 1330 1111 0010 9884 5751
IBAN: PL38 1240 1330 1111 0010 9884 5751
Kod BIC Swift: BPKOPLPW

 

NASZE KAMPANIE I INICJATYWY:
FUNDACJA:
Zadaj pytanie on-line