Przez lata naszej działalności mogliśmy zaobserwować wiele zjawisk na polskiej scenie publicznej w kontekście relacji politycy – reszta społeczeństwa. Równocześnie obserwowaliśmy jak takie relacje wyglądają w innych krajach, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, gdzie kultura prowadzenia działań społecznych osiągnęła najwyższy poziom. W Polsce niestety wciąż pokutuje przekonanie, że działacz społeczny to ktoś, kto składa wieńce pod pomnikami bohaterów i pali znicze na ich grobach.

Tymczasem przykłady zagraniczne wskazują, że działalność społeczna może mieć o wiele szerszy zakres, niż moglibyśmy w Polsce przypuszczać. Szczególnie zagraniczne podmioty gospodarcze z wielkimi koncernami na czele, zrozumiały, że wykorzystywanie organizacji pozarządowych może w pewien sposób być dla nich opłacalne.

Bogaci w doświadczenie i obserwacje zagranicznych praktyk, przygotowaliśmy kurs dla przedsiębiorców, w którym opowiemy jak zagraniczne koncerny wykorzystują organizacje pozarządowe do swoich celów, w jaki sposób prowadzone są kampanie społeczne mające na celu określoną zmianę prawa, korzystną dla danego sektora biznesowego oraz jak przenieść te praktyki na grunt polski.

Kurs ten będzie całkowicie darmowy, będziemy go przeprowadzać zarówno dla małych, kameralnych grup chętnych jak i dużych audytoriów. Będziemy poruszać takie zagadnienia jak:

Wierzymy, że oprócz samego pozyskania wiedzy w zakresie wykorzystywania organizacji pozarządowej do kształtowania prawa lub rynku, nasze szkolenia będą także świetnym miejscem do zawierania znajomości z przedsiębiorcami o podobnych poglądach politycznych i gospodarczych oraz do pozyskiwania wartościowych kontaktów biznesowych. Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w takim kursie prosimy o kontakt poprzez adres mailowy biznes@papczynski.org.